Manufacturer No:SFM3019
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Digital Airflow sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Digital Flow Meter |
| Sensor Type: | Digital Mass Flow Meter |
| For Use With: | Air Oxygen |
| Range: | -10 slm to 240 slm |
| Accuracy: | 3 % |
| Operation Mode: | Unidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 2.7 V to 5.5 V |
| Housing Material: | Polyphenylene Ether (PPE) |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Output Type: | Digital |
| Packaging: | Tray |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| other: | 20 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.7 V |
| Part # Aliases: | 3.000.400 |
| Unit Weight: | 0.515000 oz |
HOT
D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics

AWM2100V
Brand:Honeywell

D6F-50A5-000
Brand:Omron Electronics

LG16-1000D 1000 ul/min
Brand:Sensirion

SFM3020
Brand:Sensirion

SEN0360
Brand:DFRobot

D6F-CABLE1
Brand:Omron Electronics

AWM3303V
Brand:Honeywell

AWM43600V-2
Brand:Honeywell
TDC-GP30YA-F01 1K
Brand:ScioSense
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






