Manufacturer No:SLI-1000 Liquid Flow Meter
Manufacturer:Sensirion
Type:Flow Sensors
Description:Flow Sensors Media Isolated Microfluidic Non-invasive Liquid Flow Meter - 1000 ul/min
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Sensirion |
| Product Category: | Flow Sensors |
| RoHS: | Details |
| Type: | Liquid Flow Meter |
| Sensor Type: | Flow Meter |
| For Use With: | Liquid |
| Range: | 0 uL/min to 1000 uL/min |
| Accuracy: | 5 % |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Operation Mode: | Bidirectional |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Sensirion |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Minimum Operating Temperature: | + 10 C |
| Output Type: | Analog Digital |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Flow Sensors |
| Series: | SLI |
| other: | 8 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 6 V |
| Supply Voltage - Min: | 4 V |
| Part # Aliases: | SLI-1000 1-100835-01 |
| Unit Weight: | 4.183845 oz |
HOT
D6F-02L2-000
Brand:Omron Electronics

D6F-50A6-000
Brand:Omron Electronics

FS7.0.1L.195
Brand:Innovative Sensor Technology

SLF3S-0600F
Brand:Sensirion

HAFUHH0100L4AXT
Brand:Honeywell

AWM5104VN
Brand:Honeywell

SFM3000-200
Brand:Sensirion

HAFBLF0100C4AX5
Brand:Honeywell

SFM3300-AW
Brand:Sensirion

SLS-1500 Liquid Flow Meter
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






