Manufacturer No:BLM21SP102SN1D
Manufacturer:Murata
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 1000 OHM Alternate Sizing Guide Below
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Murata |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | BLM21_xN |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Impedance: | 1 kOhms |
| Maximum DC Current: | 1.6 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 120 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.25 mm |
| Height: | 0.85 mm |
| Diameter: | - |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Murata Electronics |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Unit Weight: | 0.001340 oz |
HOT
B66397Q0100K187
Brand:EPCOS / TDK

BLM15PX330BH1D
Brand:Murata Electronics

ZCAT4625-3430D
Brand:TDK

BLM21HE601SH1L
Brand:Murata Electronics

BLM21SP601SH1D
Brand:Murata Electronics

78271132
Brand:Wurth Elektronik

B65713A0400A027
Brand:EPCOS / TDK

B66387Q0250K195
Brand:EPCOS / TDK

BLM15PX221BH1D
Brand:Murata Electronics

ZCAT1730-0730A-BK
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






