Manufacturer No:B65713A0400A027
Manufacturer:TDK
Type:Ferrite Cores & Accessories
Description:Ferrite Cores & Accessories PM 87X70 N27 400 +3%-3%
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Ferrite Cores & Accessories |
| RoHS: | Details |
| Series: | B65713A |
| Product: | Ferrite Cores |
| Type: | Gapped |
| Core: | PM Core |
| Core Size: | PM 87 x 70 |
| Inductance: | 400 nH |
| Tolerance: | 3 % |
| Number of Pins: | - |
| Core Material: | N27 |
| Termination Style: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | EPCOS / TDK |
| Inside Diameter: | 8.5 mm |
| Inside Height: | 48 mm |
| Inside Length: | - |
| Inside Width: | - |
| Lead Diameter: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Maximum DC Current: | - |
| Maximum DC Resistance: | - |
| Outside Diameter: | 87 mm |
| Outside Height: | 70 mm |
| Outside Length: | - |
| Outside Width: | - |
| Product Type: | Ferrite Cores & Accessories |
| other: | 4 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Part # Aliases: | B65713A400A27 |
| Unit Weight: | 1.698 lbs |
HOT
LCMGA452525T102NG
Brand:TAIYO YUDEN

ZCAT2436-1330A
Brand:TDK

742792662
Brand:Wurth Elektronik

74271132
Brand:Wurth Elektronik

MI1206K601R-10
Brand:Laird Performance Materials
BLE32SN120SN1L
Brand:Murata Electronics

BLM21AG601SH1D
Brand:Murata Electronics

B65881Q0150K095
Brand:EPCOS / TDK

74270053
Brand:Wurth Elektronik

BLM18KG260TN1D
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






