Manufacturer No:742792641
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads WE-CBF 0603 100MHz 300Ohm 2000mA AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-CBF |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Impedance: | 300 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 150 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1.6 mm |
| Width: | 0.8 mm |
| Height: | 0.8 mm |
| Diameter: | - |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Capacitance: | - |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | SMD EMI Suppression Ferrite Bead WE-CBF |
| Unit Weight: | 0.000071 oz |
HOT
NFZ2MSD101SZ10L
Brand:Murata Electronics

74271132
Brand:Wurth Elektronik

BLM15PX800SH1D
Brand:Murata Electronics

742792161
Brand:Wurth Elektronik

BLM15PX471BH1D
Brand:Murata Electronics
BLE32SN120SN1L
Brand:Murata Electronics

B66387Q0400K195
Brand:EPCOS / TDK

742700790
Brand:Wurth Elektronik

B66343G0000X127
Brand:EPCOS / TDK

BLM31KN601SN1L
Brand:Murata Electronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






