Manufacturer No:LCMGA201616T251NG
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads 250 OHM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TAIYO YUDEN |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | LCMG |
| Product: | Ferrite Chip Beads |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0806 (2016 metric) |
| Impedance: | 250 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2 A |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Resistance: | 0.05 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.6 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Diameter: | - |
| Brand: | TAIYO YUDEN |
| Capacitance: | - |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Termination: | - |
| Test Frequency: | 100 MHz |
HOT
74279266
Brand:Wurth Elektronik

78271131S
Brand:Wurth Elektronik

NFZ2MSD101SZ10L
Brand:Murata Electronics

MMZ0402Y151CT000
Brand:TDK

742792161
Brand:Wurth Elektronik

ZCAT2035-0930A
Brand:TDK

7427246
Brand:Wurth Elektronik

BLM15PX330BH1D
Brand:Murata Electronics

BLM21HE802BH1L
Brand:Murata Electronics

742700790
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






