Manufacturer No:DC3186A-C
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools 3.3V-1.2V 25A 2ph 2MHz Auto Buck
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | Voltage Regulator - Switching Regulator |
| Input Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Output Voltage: | 1.2 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTC3311 |
| Series: | LTC3311 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 2.5 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
EV23B43A
Brand:Microchip Technology

EVSTDRIVEG60015
Brand:STMicroelectronics

EVAL-AD5821AKTZ
Brand:Analog Devices

FGM230-RB4328A
Brand:Silicon Labs

LSP-Kit-200
Brand:LoadSlammer

DC2959A-A
Brand:Analog Devices

XG24-EK2703A
Brand:Silicon Labs

MIKROE-5720
Brand:Mikroe
DC3137A
Brand:Analog Devices

MTi-3-5A-DK
Brand:Movella / Xsens
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






