Manufacturer No:DC2665B-B
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools LTM4638 Demo Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Boards |
| Type: | Voltage Regulator - Switching Regulator |
| Input Voltage: | 3.1 V to 20 V |
| Output Voltage: | 600 mV to 5.5 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTM4638 |
| Series: | LTM4638 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 15 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
LMK04832SEPEVM
Brand:Texas Instruments

RTK50566T0S00010BE
Brand:Renesas Electronics

XGM240-RB4318A
Brand:Silicon Labs

ADC32RF55EVM
Brand:Texas Instruments

EVK-R6001-00B
Brand:u-blox

DC3186A-C
Brand:Analog Devices

MTi-3-5A-DK
Brand:Movella / Xsens

MAX20431EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

USB-TO-GPIO2
Brand:Texas Instruments

QPA3908EVB-01
Brand:Qorvo
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






