Manufacturer No:DC2959A-A
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools LTM4660 Demo Board PolyPhase 50A Hybrid
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Demonstration Boards |
| Type: | Voltage Regulator - Switching Regulator |
| Input Voltage: | 36 V to 60 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | LTM4660 |
| Series: | LTM4660 |
| Brand: | Analog Devices |
| Output Current: | 50 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
HOT
MAX22193EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX96714F-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

INA296AEVM
Brand:Texas Instruments
MAX77985AEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AKX00037
Brand:Arduino

RTK50566T0S00010BE
Brand:Renesas Electronics
AFE8000EVM
Brand:Texas Instruments

EVAL-ADXL314Z
Brand:Analog Devices

EVALTOLTDC36V2KWTOBO1
Brand:Infineon Technologies

EV23B43A
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






