Manufacturer No:XGM240-RB4317A
Manufacturer:Silicon Laboratories
Type:Multiprotocol Development Tools
Description:Multiprotocol Development Tools xGM240P +20 dBm Module Radio Board
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Silicon Laboratories |
| Product Category: | Multiprotocol Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Plug-in Modules |
| Frequency: | 2.4 GHz |
| Tool Is For Evaluation Of: | MGM240PB32VNA3 |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Interface Type: | COM Ethernet USB |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | BLE 5.3 |
| Protocol - ANT Thread Zigbee - 802.15.4: | Zigbee 802.15.4 |
| Brand: | Silicon Labs |
| For Use With: | BRD4001A BRD4002A |
| Packaging: | Kit |
| Product Type: | Multiprotocol Development Tools |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Type: | BLE 5.3 Zigbee |
HOT
EVK-M9DR-0
Brand:u-blox
DC3137A
Brand:Analog Devices
MAX96714F-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX98389EVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EVALTOLTDC36V2KWTOBO1
Brand:Infineon Technologies

DC2665B-A
Brand:Analog Devices

DC3127A
Brand:Analog Devices
102110839
Brand:Seeed Studio

MAX25614DEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EV03V90A
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






