Manufacturer No:EVALTOLTDC36V2KWTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| RoHS: | Details |
| Product: | Evaluation Kits |
| Input Voltage: | 24 V to 36 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | IPTC007N06NM5 |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 170 mm x 120 mm x 1.6 mm |
| Output Current: | 100 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_TOLT_DC36V_2KW SP005920005 |
HOT
ABX00074
Brand:Arduino

ABX00087
Brand:Arduino
R0C52100XSW06R
Brand:Renesas Electronics

ABX00080
Brand:Arduino

ADPA7009-2-EVALZ
Brand:Analog Devices
MAX96714F-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX96714R-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX96714F-BCK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DEV-20594
Brand:SparkFun

BRN404X
Brand:Particle
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






