Manufacturer No:EVALHB2EDL803XG4CTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Product: | Evaluation Boards |
| Input Voltage: | 8 V to 17 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | 2EDL8034G4C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 88 mm x 60.5 mm |
| Output Current: | 8 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_HB_2EDL803X_G4C SP005956083 |
HOT
MAX96724F-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

ESP32-C6-DevKitC-1-N8
Brand:Espressif Systems

DC2665B-A
Brand:Analog Devices
MAX77985AEVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
MAX96714F-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TPS62873EVM-144
Brand:Texas Instruments

STEVAL-C34KAT1
Brand:STMicroelectronics

INA296AEVM
Brand:Texas Instruments

MAX25169EVKIT#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

102110842
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






