Manufacturer No:ABX00087
Manufacturer:Arduino
Type:Multiprotocol Development Tools
Description:Multiprotocol Development Tools Arduino Uno Rev4 WiFi
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Arduino |
| Product Category: | Multiprotocol Development Tools |
| Product: | Development Boards |
| Frequency: | 48 MHz 2.4 GHz |
| Tool Is For Evaluation Of: | ESP32-S3-MINI-1-N8 R7FA4M1AB3CFM#AA0 |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Interface Type: | Bluetooth CAN I2C SPI UART USB 2.0 WiFi |
| Protocol - Bluetooth BLE - 802.15.1: | Bluetooth 5.0 |
| Protocol - WiFi - 802.11: | 802.11 b/g/n |
| Brand: | Arduino |
| Dimensions: | 68.85 mm x 53.34 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Product Type: | Multiprotocol Development Tools |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Development Tools |
| Type: | 802.11 b/g/n Bluetooth 5.0 |
HOT
EV23B43A
Brand:Microchip Technology

LMK04832SEPEVM
Brand:Texas Instruments

MAX96724F-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EVALHB2EDL803XG3CTOBO1
Brand:Infineon Technologies

ABX00074
Brand:Arduino

SATEL-VL53L8
Brand:STMicroelectronics
MAX96714-BAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

G650-07968-01
Brand:Coral

MAX96717F-AAK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
DLPLCR90XUVEVM
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






