Manufacturer No:EVALHB2EDL803XG3CTOBO1
Manufacturer:Infineon
Type:Power Management IC Development Tools
Description:Power Management IC Development Tools
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Power Management IC Development Tools |
| Type: | Gate Driver |
| Input Voltage: | 48 V |
| Output Voltage: | 12 V |
| Tool Is For Evaluation Of: | 2EDL8034G3C |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Dimensions: | 88 mm x 60.5 mm |
| Output Current: | 8 A |
| Product Type: | Power Management IC Development Tools |
| Subcategory: | Development Tools |
| Part # Aliases: | EVAL_HB_2EDL803X_G3C SP005956081 |
HOT
EVK-F9P-00
Brand:u-blox

LSP-Kit-1000RS
Brand:LoadSlammer
MAX96714R-BBK-EVK#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EV03V90A
Brand:Microchip Technology

DC2959A-A
Brand:Analog Devices

DA14695MOD-00DEVKT-P
Brand:Renesas / Dialog

xGM240-RB4337A
Brand:Silicon Labs

MAX25608BEVSYS#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
EVALHB2EDL803XG4BTOBO1
Brand:Infineon Technologies

LP5891Q1EVM
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






