Manufacturer No:SCF56X-400-S2R4B009JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 40A 1.72mH 3-Phase ESR=1.84mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 1.72 mH |
| Maximum DC Current: | 40 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.84 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 45 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 80 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 18 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF56XS009H |
HOT
74269241152
Brand:Wurth Elektronik

SCF47X-300-S2R0B009JH
Brand:KEMET

30213095
Brand:Wurth Elektronik
PM9407.104NLT
Brand:Pulse Electronics

74279246
Brand:Wurth Elektronik

SCF47X-200-S1R8B011JH
Brand:KEMET

74279217
Brand:Wurth Elektronik

MCZ1210DH800CPTA0G
Brand:TDK
PM9407.304NLT
Brand:Pulse Electronics

SCF39XV-190-S1R9A009JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






