Manufacturer No:AT24C01D-STUM-T
Manufacturer:Microchip
Type:EEPROM
Description:EEPROM SEEPROM I2C 1.7-3.6V 1MHz Ind TmP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-5 |
| Interface Type: | 2-Wire I2C |
| Memory Size: | 1 kbit |
| Organization: | 128 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 1 MHz |
| Access Time: | 450 ns |
| Data Retention: | 100 Year |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Series: | AT24C01D |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 1 mA |
| Brand: | Microchip Technology |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 3.6 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 5000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.000222 oz |
HOT
AT24C64D-SSHM-T
Brand:Microchip Technology

M24128-DFCS6TP/K
Brand:STMicroelectronics

CAT24C64YI-GT3
Brand:onsemi

M95M01-DWDW4TP/K
Brand:STMicroelectronics

DS28E80Q+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

34AA04T-I/MUY
Brand:Microchip Technology

DS28E07P+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M95128-WMN6TP
Brand:STMicroelectronics

24C02C-E/SN
Brand:Microchip Technology

NV24C08SNVLT3G
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






