Manufacturer No:DS28E25G+T
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:EEPROM
Description:EEPROM 1-W 4KB EEPROM W/SHA-256 SFN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SFN-2 |
| Interface Type: | 1-Wire |
| Memory Size: | 4 kbit |
| Organization: | 256 x 16 |
| Supply Voltage - Min: | 2.97 V |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | - |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 10 Year |
| Supply Current - Max: | 1 mA |
| Series: | DS28E25 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 1 mA |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Operating Supply Voltage: | 2.97 V to 3.63 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Part # Aliases: | DS28E25G |
| Unit Weight: | 0.014815 oz |
HOT
AT24CSW010-STUM-T
Brand:Microchip Technology

CAT24C16WI-GT3
Brand:onsemi

24LC512T-E/SM
Brand:Microchip Technology

25AA080C-I/P
Brand:Microchip Technology

24C02C-E/SN
Brand:Microchip Technology

24AA256-I/MF
Brand:Microchip Technology

25LC320AT-I/MS
Brand:Microchip Technology

93LC66CT-I/MC
Brand:Microchip Technology

M24512-DRMN3TP/K
Brand:STMicroelectronics

M24128-BRMN6P
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






