Manufacturer No:11AA02E64T-I/TT
Manufacturer:Microchip
Type:EEPROM
Description:EEPROM 2K 256X8 1.8V SERIAL EE IND
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOT-23-3 |
| Interface Type: | UNI/O Bus |
| Memory Size: | 2 kbit |
| Organization: | 256 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 100 kHz |
| Access Time: | - |
| Data Retention: | 200 Year |
| Supply Current - Max: | 5 mA |
| Series: | 11AA02E64 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 5 mA |
| Brand: | Microchip Technology |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | UNI/O |
| Unit Weight: | 0.000282 oz |
HOT
CAT24C08HU4I-GT3
Brand:onsemi

AT24C256C-SSHL-T
Brand:Microchip Technology

AT28C010-15JU
Brand:Microchip Technology

AT24C512C-SSHD-T
Brand:Microchip Technology
BU9833GUL-WE2
Brand:ROHM Semiconductor

M95M01-DWMN3TP/K
Brand:STMicroelectronics

AT24C512C-SHM-T
Brand:Microchip Technology

M95M04-DRMN6TP
Brand:STMicroelectronics

24LC024T-E/SN
Brand:Microchip Technology

25LC1024T-E/SM
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






