Manufacturer No:M95M04-DRMN6TP
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:EEPROM
Description:EEPROM 4-Mbit serial SPI bus EEPROM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | EEPROM |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-8 |
| Interface Type: | SPI |
| Memory Size: | 4 Mbit |
| Organization: | 512 x 8 |
| Supply Voltage - Min: | 1.8 V |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Maximum Clock Frequency: | 10 MHz |
| Access Time: | 40 ns |
| Data Retention: | 40 Year |
| Supply Current - Max: | 3 mA |
| Series: | M95M04-DR |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Active Read Current - Max: | 3 mA |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Operating Supply Current: | 5 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.8 V to 5.5 V |
| Product Type: | EEPROM |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.002822 oz |
HOT
AT24C256C-SSHL-T
Brand:Microchip Technology

DS2430A+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

M95M04-DRDW6TP
Brand:STMicroelectronics

25LC1024T-E/SM
Brand:Microchip Technology

24LC512-E/SN
Brand:Microchip Technology

24CW640T-I/OT
Brand:Microchip Technology

24AA32A-I/MS
Brand:Microchip Technology

CAT24C08HU4I-GT3
Brand:onsemi

24C02C-E/SN
Brand:Microchip Technology

24LC014-I/SN
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






