Manufacturer No:ICL7136CMH+TD
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LCD Drivers
Description:LCD Drivers Low-Power 3 1/2 Digit A/D Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LCD Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | ICL7136 |
| Operating Supply Voltage: | 9 V |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW (1/2 W) |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Package / Case: | MQFP-44 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Analog Devices / Maxim Integrated |
| Height: | 2.2 mm (Max) |
| Length: | 10.11 mm (Max) |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | LCD Drivers |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Width: | 10.11 mm (Max) |
| Part # Aliases: | ICL7136 |
HOT
AL5810QFJ3-7
Brand:Diodes Incorporated

LED1202QTR
Brand:STMicroelectronics

TLC69650QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

LT8374RUFM#WPBF
Brand:Analog Devices

AL1793AFE-13
Brand:Diodes Incorporated

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BCR420UFD-7
Brand:Diodes Incorporated

AL8116W6-7
Brand:Diodes Incorporated

MAX6955AAX+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3932IUFD#TRPBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






