Manufacturer No:TPS92620QDRRRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Automotive two-channel high-current 40-V high-side LED driver with thermal sharing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| Series: | TPS92620-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WSON-12 |
| Number of Outputs: | 2 Output |
| Output Current: | 250 mA |
| Input Voltage Min: | 4.5 V |
| Input Voltage Max: | 40 V |
| Operating Frequency: | 100 Hz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | High Side |
| Brand: | Texas Instruments |
| Dimming: | PWM |
| Input Voltage: | 4.5 V to 40 V |
| Number of Channels: | 2 Channel |
| Product: | LED Driver |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | High Side LED Driver |
HOT
PSSI2021SAY,115
Brand:Nexperia

BU91796FS-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

ZXLD1366ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices

AL8861QMP-13
Brand:Diodes Incorporated

DLPC120ZXSRQ1
Brand:Texas Instruments

AL1793AFE-13
Brand:Diodes Incorporated

MAX25606AUP/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

TLC5927IDBQR
Brand:Texas Instruments

TLC69612QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






