Manufacturer No:AL8116W6-7
Manufacturer:Diodes Incorporated
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers LED Offline Driver SOT26 T&R 3K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Diodes Incorporated |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 30 mA |
| Input Voltage Min: | 10 V |
| Input Voltage Max: | 56 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 200 Hz to 10 kHz |
| Output Voltage: | Adjustable |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | PWM Dimming |
| Brand: | Diodes Incorporated |
| Input Voltage: | 10 V to 56 V |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Supply Current - Max: | 850 uA |
| Unit Weight: | 0.130443 oz |
HOT
MAX6951EEE+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

LT3950EMSE#PBF
Brand:Analog Devices

TLC6C5748QDCARQ1
Brand:Texas Instruments

MAX25510ATGA/V+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MAX25520ATEB/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

AL8862SP-13
Brand:Diodes Incorporated

BCR420UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

BD81A24MUF-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

LT3956EUHE#PBF
Brand:Analog Devices

LM3402MR/NOPB
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






