Manufacturer No:STP16CPC26MTR
Manufacturer:STMicroelectronics
Type:LED Display Drivers
Description:LED Display Drivers LV 16-bit LED Driver 5mA to 90mA 30MHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Product Category: | LED Display Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | STP16CPC26 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SOIC-24 |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Supply Current - Max: | 15.3 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | STMicroelectronics |
| Product: | LED Display Drivers |
| Product Type: | LED Display Drivers |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Unit Weight: | 0.010857 oz |
HOT
AL5810QFJ3-7
Brand:Diodes Incorporated

MP2489DN-LF-Z
Brand:Monolithic Power Systems (MPS)
BD94130EFV-ME2
Brand:ROHM Semiconductor

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MIC2289-24YML-TR
Brand:Microchip Technology

DLP4710LCFQL
Brand:Texas Instruments

LM3429MH/NOPB
Brand:Texas Instruments

AL1666S-13
Brand:Diodes Incorporated

TLC69600QRTWRQ1
Brand:Texas Instruments

PCA9955BTWJ
Brand:NXP Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






