Manufacturer No:DLP5531AFYKQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Display Drivers & Controllers
Description:Display Drivers & Controllers DLP® automotive 0.55-inch digital micromirror device (DMD) for exterior lighting applications 149-CPGA -40 to 105
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Display Drivers & Controllers |
| RoHS: | Details |
| Series: | DLP5531-Q1 |
| Product: | DMD Controllers |
| Operating Supply Voltage: | 1.7 V to 1.95 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | CPGA-149 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Texas Instruments |
| Development Kit: | DLP5531Q1EVM |
| Operating Frequency: | 600 MHz |
| Operating Supply Current: | 369 mA |
| Pd - Power Dissipation: | 1.11 W |
| Product Type: | Display Drivers & Controllers |
| other: | 33 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Automotive Digital Micromirror Device |
HOT
AL1666S-13
Brand:Diodes Incorporated

TLC5927IDBQR
Brand:Texas Instruments

ADP8866ACPZ-R7
Brand:Analog Devices

TLC6C5748QDCARQ1
Brand:Texas Instruments
TPS92622QDRRRQ1
Brand:Texas Instruments

LT3932IUFD#TRPBF
Brand:Analog Devices

BU9795BKV-E2
Brand:ROHM Semiconductor

AL8862SP-13
Brand:Diodes Incorporated

AL8862QSP-13
Brand:Diodes Incorporated

LTC3212EDDB#TRMPBF
Brand:Analog Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






