Manufacturer No:TLC69610QRTWRQ1
Manufacturer:Texas Instruments
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers Automotive 8-scan MOSFET controller for mini-LED matrix local dimming backlight applications
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | TLC69610-Q1 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | WQFN-24 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 60 mA |
| Input Voltage Min: | 3 V |
| Input Voltage Max: | 5.5 V |
| Operating Frequency: | 20 MHz |
| Output Voltage: | 20 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Features: | High Speed Daisy Chain Interface |
| Brand: | Texas Instruments |
| Input Voltage: | 3 V to 5.5 V |
| Output Type: | Two-Wire |
| Product: | LED Drivers |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Automotive Scan MOSFET Controller |
HOT
BCR430UW6-7
Brand:Diodes Incorporated

DLP470NEAAFXH
Brand:Texas Instruments

BD81A24MUF-ME2
Brand:ROHM Semiconductor
AL5887JAZW52-13
Brand:Diodes Incorporated

LP8866SQRHBRQ1
Brand:Texas Instruments

AL1698-20CS7-13
Brand:Diodes Incorporated

ZXLD1366ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

LTC3454EDD#PBF
Brand:Analog Devices

LT8374RUFM#WPBF
Brand:Analog Devices

NCL31010MNITWG
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






