Manufacturer No:LT8374RUFM#WPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 60V 1A Simple LED Driver - 330kHz Versio
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LT8374 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-16 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Output Current: | 1.2 A |
| Input Voltage Min: | 6.5 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Buck |
| Operating Frequency: | 330 kHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Analog Devices |
| Dimming: | PWM |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 91 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Step-Down LED Driver |
HOTLP5864MRSMR
Brand:Texas Instruments

AL8116W6-7
Brand:Diodes Incorporated

DLP4710LCFQL
Brand:Texas Instruments

AL8861WT-7
Brand:Diodes Incorporated

LT3755EMSE-2#TRPBF
Brand:Analog Devices

LT3755EUD#PBF
Brand:Analog Devices

AL1698-20CS7-13
Brand:Diodes Incorporated

LED1202QTR
Brand:STMicroelectronics

MAX25510ATGA/V+T
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

DLP6500BFYE
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






