Manufacturer No:LT8391DJUFDM#WTRPBF
Manufacturer:Analog Devices Inc.
Type:LED Lighting Drivers
Description:LED Lighting Drivers 60VSync 4-Switch Buck-Boost LED Drv Ctrl
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Analog Devices Inc. |
| Product Category: | LED Lighting Drivers |
| RoHS: | Details |
| Series: | LT8391 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | QFN-28 |
| Number of Outputs: | 1 Output |
| Input Voltage Min: | 4 V |
| Input Voltage Max: | 60 V |
| Topology: | Boost Buck |
| Operating Frequency: | 150 kHz to 650 kHz |
| Output Voltage: | 60 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Features: | 4-Switch Single Inductor Architecture |
| Brand: | Analog Devices |
| Dimming: | PWM / Analog |
| Input Voltage: | 4 V to 60 V |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Product: | LED Driver Controller |
| Product Type: | LED Lighting Drivers |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Driver ICs |
| Type: | Synchronous Buck-Boost LED Driver Controller |
HOT
TPS92643QPWPRQ1
Brand:Texas Instruments

TPS92515QDGQTQ1
Brand:Texas Instruments

ZXLD1356ET5TA
Brand:Diodes Incorporated

MAX20052ATC+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

BU9795ZKS2
Brand:ROHM Semiconductor

AL8861QMP-13
Brand:Diodes Incorporated

ADP8866ACPZ-R7
Brand:Analog Devices

AL8863SP-13
Brand:Diodes Incorporated

ICL7136CMH+TD
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

MIC2289-24YML-TR
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






