Manufacturer No:ELI121-CRW
Manufacturer:Future Designs Inc. (FDI)
Type:Display Modules
Description:Display Modules 12.1" Touch LCD 4WR HDMI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Product Category: | Display Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | ELI |
| Product: | LCD Displays |
| Type: | Resistive |
| Diagonal: | 12.1 in |
| Display Resolution - Pixels: | 1024 x 768 |
| Interface Type: | 4-Wire USB |
| Backlight Type: | LED |
| Brand: | Future Designs Inc. (FDI) |
| Dimensions: | 260.5 mm x 204 mm x 22.3 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Operating Supply Current: | 690 mA |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Packaging: | Bulk |
| Product Type: | Display Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Displays |
| Unit Weight: | 2 lbs |
HOT
gen4-uLCD-50DCT-CLB
Brand:4D Systems

IDS-3210R-40SVA1E
Brand:Advantech

IDK-2112R-K2SVA2E
Brand:Advantech

gen4-FT812-70T
Brand:4D Systems

FPM-815S-R6AE
Brand:Advantech
892GFC
Brand:Xenarc

gen4-FT813-43CTP
Brand:4D Systems
MK-070R
Brand:Amulet Technologies
MIKROE-241
Brand:Mikroe

gen4-uLCD-32D
Brand:4D Systems
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






