Manufacturer No:MDD95-08N1B
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules 95 Amps 800V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Semiconductor Modules |
| Type: | Standard Rectifier Module |
| Technology: | Si |
| Vf - Forward Voltage: | 1.13 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 800 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | TO-240-AA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Series: | MDD95 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | IXYS |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Unit Weight: | 3.209931 oz |
HOT
MSCSM70HM038CAG
Brand:Microchip Technology

SA111PQ
Brand:Apex Microtechnology

IXFN80N50P
Brand:IXYS

CAB016M12FM3T
Brand:Wolfspeed

TD570N18KOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXTN660N04T4
Brand:IXYS

BSM120D12P2C005
Brand:ROHM Semiconductor

CAB006M12GM3T
Brand:Wolfspeed
DF419MR20W3M1HFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

MSCSM120HM083CAG
Brand:Microchip Technology
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






