Manufacturer No:IXFN80N50Q3
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules Q3Class HiPerFET Pwr MOSFET 500V/63A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Technology: | Si |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 30 V + 30 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | SOT-227-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | HiPerFET |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | Single |
| Id - Continuous Drain Current: | 63 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 780 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 65 mOhms |
| Rise Time: | 250 ns |
| other: | 300 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | HiPerFET |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 500 V |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
DD170N36KHPSA1
Brand:Infineon Technologies
MDD26-16N1B
Brand:IXYS

DFA150BA160
Brand:SanRex

MSC2X51SDA120J
Brand:Microchip Technology

MSC017SMA120S
Brand:Microchip Technology

DF75BA80
Brand:SanRex

CAB011M12FM3T
Brand:Wolfspeed

DDB2U60N12W1RFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF55MR12W1M1HB70BPSA1
Brand:Infineon Technologies
DF17MR12W1M1HFB68BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






