Manufacturer No:MSCSM70HM038CAG
Manufacturer:Microchip
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules PM-MOSFET-SIC-SBD-SP6C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Full Bridge |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 1.5 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 700 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 10 V 25 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Brand: | Microchip Technology |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
HOT
MSC017SMA120B
Brand:Microchip Technology
DF419MR20W3M1HFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXTN200N10L2
Brand:IXYS

DDB6U50N16W1RPBPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXTN90N25L2
Brand:IXYS

IXTN90P20P
Brand:IXYS

VS-ENV020F65U
Brand:Vishay Semiconductors

SBA500AA160
Brand:SanRex
DF17MR12W1M1HFB68BPSA1
Brand:Infineon Technologies
DDB6U134N16RRBPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






