Manufacturer No:FF08MR12W1MA1B11ABPSA1
Manufacturer:Infineon
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules EASY PACK SIC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Infineon |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | IGBT Silicon Carbide Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 4.4 V |
| Vr - Reverse Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 10 V 20 V |
| Mounting Style: | Press Fit |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | CoolSiC Module |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| other: | 24 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | CoolSiC ~ EasyPACK ~ PressFIT |
| Part # Aliases: | FF08MR12W1MA1_B11A SP002314006 |
HOT
MSC017SMA120B4
Brand:Microchip Technology

CCB032M12FM3T
Brand:Wolfspeed

FRS300BA50
Brand:SanRex

TD570N18KOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies
DDB6U180N16RRB37BPSA1
Brand:Infineon Technologies

FF17MR12W1M1HPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

CBB021M12FM3
Brand:Wolfspeed

FF55MR12W1M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

DKR400CA60
Brand:SanRex

IXFN180N10
Brand:IXYS
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






