Manufacturer No:CCB021M12FM3T
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules SiC Module 21mohm 1200V 33.8 mm FM3 Six-Pack Industrial Gen 3 Pre-Applied TIM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Six Pack Module |
| Technology: | SiC |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | 47.62 mm x 33.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | 3-Phase Bridge |
| Id - Continuous Drain Current: | 51 A |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 21 mOhms |
| other: | 54 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3.6 V |
HOT
MD1690A-DKM2MM
Brand:Littelfuse

VS-ENM040M60P
Brand:Vishay Semiconductors

MSCSM120HM083CAG
Brand:Microchip Technology

TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies

A2F12M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics

MCC95-18IO1B
Brand:IXYS
DF8MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

CCB032M12FM3T
Brand:Wolfspeed
DDB6U134N16RRBPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENW30S120T
Brand:Vishay Semiconductors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






