Manufacturer No:GCMX040B120S1-E1
Manufacturer:SemiQ
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | SemiQ |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Technology: | SiC |
| Vf - Forward Voltage: | 3.8 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | 25 V |
| Mounting Style: | Screw Mounts |
| Package / Case: | SOT-227-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 175 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | SemiQ |
| Fall Time: | 12 ns |
| Id - Continuous Drain Current: | 57 A |
| Pd - Power Dissipation: | 242 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 52 mOhms |
| Rise Time: | 5 ns |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 21 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 15 ns |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 4 V |
HOT
MSCSM120DHM31CTBL2NG
Brand:Microchip Technology

DD170N36KHPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-VSKE320-08PBF
Brand:Vishay Semiconductors
DF419MR20W3M1HFB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

MCC95-18IO1B
Brand:IXYS

DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

IXFN80N50Q3
Brand:IXYS

FF2MR12W3M1HB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies

VS-ENZ025C60N
Brand:Vishay Semiconductors

FF55MR12W1M1HB70BPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






