Manufacturer No:CAB016M12FM3T
Manufacturer:Wolfspeed
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules SiC Module 16mohm 1200V 33.8 mm FM3 Half-Bridge Industrial Gen 3 Pre-Applied TIM
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wolfspeed |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Half Bridge Module |
| Technology: | SiC |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 4 V 15 V |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Package / Case: | 48 mm x 33.5 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | WolfPACK |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Wolfspeed |
| Configuration: | Dual |
| Id - Continuous Drain Current: | 78 A |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 16 mOhms |
| other: | 54 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 1.2 kV |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 3.6 V |
HOT
CAB008M12GM3T
Brand:Wolfspeed

DD170N36KHPSA1
Brand:Infineon Technologies
DF14MR12W1M1HFB67BPSA1
Brand:Infineon Technologies

MD1690A-DKM2MM
Brand:Littelfuse

IXFN300N10P
Brand:IXYS

MSC2X51SDA120J
Brand:Microchip Technology

DDB6U50N16W1RPB11BPSA1
Brand:Infineon Technologies
MDD56-14N1B
Brand:IXYS

MSCSM120HM31CTBL2NG
Brand:Microchip Technology

TD390N16SOFHPSA1
Brand:Infineon Technologies
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






