Manufacturer No:IXTN240N075L2
Manufacturer:IXYS
Type:Discrete Semiconductor Modules
Description:Discrete Semiconductor Modules MSFT N-CH LINEAR L2 MINI
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | IXYS |
| Product Category: | Discrete Semiconductor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power MOSFET Modules |
| Type: | Linear Power MOSFET |
| Technology: | Si |
| Vr - Reverse Voltage: | 37.5 V |
| Vgs - Gate-Source Voltage: | - 20 V + 20 V |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Package / Case: | SOT-227-4 |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | IXYS |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 47 ns |
| Id - Continuous Drain Current: | 225 A |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Pd - Power Dissipation: | 735 W |
| Product Type: | Discrete Semiconductor Modules |
| Rds On - Drain-Source Resistance: | 7 mOhms |
| Rise Time: | 200 ns |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Discrete Semiconductor Modules |
| Tradename: | Linear L2 |
| Transistor Polarity: | N-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 136 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 34 ns |
| Vds - Drain-Source Breakdown Voltage: | 75 V |
| Vgs th - Gate-Source Threshold Voltage: | 4.5 V |
| Unit Weight: | 1.058219 oz |
HOT
SA111PQ
Brand:Apex Microtechnology

MEE75-12DA
Brand:IXYS

VS-ENV020F65U
Brand:Vishay Semiconductors
NXH40B120MNQ1SNG
Brand:onsemi

MSCSM120HM083CAG
Brand:Microchip Technology

CAB016M12FM3T
Brand:Wolfspeed
A1F25M12W2-F1
Brand:STMicroelectronics
DDB6U104N16RRBPSA1
Brand:Infineon Technologies

MMO90-14IO6
Brand:IXYS

CAB760M12HM3
Brand:Wolfspeed
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






