Manufacturer No:MT49H16M36SJ-18:B
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM RLDRAM 576M 16MX36 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | RLDRAM2 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Data Bus Width: | 36 bit |
| Organization: | 16 M x 36 |
| Memory Size: | 288 Mbit |
| Maximum Clock Frequency: | 533 MHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.9 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.7 V |
| Supply Current - Max: | 625 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT49H |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1120 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Tradename: | RLDRAM |
HOT
MT41K512M16VRP-107 IT:P
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 IT:K
Brand:Micron

MT41K1G8RKB-107:P TR
Brand:Micron

IS42S16320F-6TL
Brand:ISSI

MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E AIT:M
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 WT:B
Brand:Micron

MT41K256M16TW-107:P TR
Brand:Micron

MT53E128M32D2DS-053 IT:A
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






