Manufacturer No:MT41J128M16JT-093:K TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR3 2G 128MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR3 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 128 M x 16 |
| Memory Size: | 2 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.066 GHz |
| Access Time: | 20 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.575 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.425 V |
| Supply Current - Max: | 55 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT41J |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.109213 oz |
HOT
MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Brand:Micron

MT47H256M8EB-25E:C
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E:C TR
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron

MT46V32M16P-5B IT:J
Brand:Micron

MT42L32M32D1HE-18 AAT:D
Brand:Micron

KTDM8G4B832BGIBCT
Brand:SMARTsemi

MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Brand:Micron

KTDM4G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






