Manufacturer No:MT40A256M16LY-075:F
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM DDR4 4G 256MX16 FBGA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 100 mA |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | MT40A |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1080 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41K256M16TW-107:P
Brand:Micron

MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron

MT53E512M32D1NP-046 WT:B
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 WT:B
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AAT:K TR
Brand:Micron

MT47H64M16NF-25E AIT:M
Brand:Micron
W631GU6NB-12
Brand:Winbond

MT46V64M8P-5B:J
Brand:Micron

MT48LC16M16A2B4-6A IT:G TR
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E AIT:C TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






