Manufacturer No:IS46QR16256B-083RBLA2
Manufacturer:ISSI
Type:DRAM
Description:DRAM Automotive (Tc: -40 to +105C) 4G 1.5V DDR4 256Mx16 2400MT/s a. 16-16-16 96 ball BGA (7.5mm x13.5mm) RoHS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | ISSI |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM - DDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | FBGA-96 |
| Data Bus Width: | 16 bit |
| Organization: | 256 M x 16 |
| Memory Size: | 4 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.2 GHz |
| Access Time: | 19 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.26 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.14 V |
| Supply Current - Max: | 131 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Brand: | ISSI |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 198 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron

MT41K64M16TW-107:J TR
Brand:Micron

KTDM2G3C818BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT41K256M16TW-107 AAT:P
Brand:Micron

IS42S16400J-7TL
Brand:ISSI

MT53E768M32D4DT-053 AIT:E
Brand:Micron
S70KL1282GABHV020
Brand:Infineon Technologies

MT41K1G8RKB-107:P TR
Brand:Micron

MT41K128M16JT-125 AUT:K
Brand:Micron

IS42S16400J-6BLI
Brand:ISSI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






