Manufacturer No:MT53D1024M32D4DT-053 AIT:D
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM LPDDR4 32G 1GX32 FBGA QDP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| RoHS: | Details |
| Type: | SDRAM Mobile - LPDDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VFBGA-200 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 1 G x 32 |
| Memory Size: | 32 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 1.866 GHz |
| Supply Voltage - Max: | 1.1 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | 110S |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 1360 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
| Unit Weight: | 0.106902 oz |
HOT
D5116AN9CXGXN-U
Brand:Kingston

KTDM4G3C618BGIEAT
Brand:SMARTsemi

MT46H128M16LFDD-48 IT:C TR
Brand:Micron

MT48LC16M16A2P-6A IT:G
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

IS42S32200L-6TL
Brand:ISSI

KTDM4G4B626BGIEAT
Brand:SMARTsemi

KTDM8G4B832BGCBCT
Brand:SMARTsemi

MT41K256M16TW-107 AUT:P TR
Brand:Micron

MT41J128M16JT-093:K TR
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






