Manufacturer No:MT53E512M32D1ZW-046 IT:B TR
Manufacturer:Micron Technology
Type:DRAM
Description:DRAM LPDDR4 16G 512MX32 FBGA IT
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Micron Technology |
| Product Category: | DRAM |
| Type: | SDRAM - LPDDR4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | TFBGA-200 |
| Data Bus Width: | 32 bit |
| Organization: | 512 M x 32 |
| Memory Size: | 16 Gbit |
| Maximum Clock Frequency: | 2.133 GHz |
| Access Time: | 3.5 ns |
| Supply Voltage - Max: | 1.95 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.06 V |
| Supply Current - Max: | 59 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 95 C |
| Series: | 140S |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Micron |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | DRAM |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | Memory & Data Storage |
HOT
MT47H128M8SH-25E IT:M
Brand:Micron

MT40A1G8SA-062E IT:E TR
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F
Brand:Micron
MT53E1G32D2FW-046 IT:B
Brand:Micron

MT40A256M16LY-075:F
Brand:Micron

MT47H128M16RT-25E IT:C
Brand:Micron

MT40A512M8SA-062E:F TR
Brand:Micron

MT40A1G16KNR-075:E
Brand:Micron

IS42S16400J-7BL-TR
Brand:ISSI

MT41K256M16TW-107 AUT:P
Brand:Micron
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






