Manufacturer No:TPC-107W-N31YA
Manufacturer:Advantech
Type:Panel PCs
Description:Panel PCs 7" Touch Panel Computer with ARM Cortex-A53 Processor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Panel PCs |
| RoHS: | Details |
| Touchscreen Type: | Capacitive |
| Processor Brand: | ARM |
| Processor Type: | ARM Cortex A53 |
| Display Type: | LCD |
| Frequency: | 1.6 GHz |
| Operating Supply Voltage: | 24 VDC |
| Display Resolution - Pixels: | 1024 x 600 |
| Diagonal: | 7 in |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 205 mm x 146.92 mm x 52 mm |
| Brand: | Advantech |
| Memory Size: | 2 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| Power Consumption: | 9 W |
| Product Type: | Panel PCs |
| Series: | TPC-100W |
| Subcategory: | Computing |
HOT
1185423
Brand:Phoenix Contact

102110768
Brand:Seeed Studio

B524MEA
Brand:Particle

UP-APL03P4F-A10-0432
Brand:AAEON UP

102110764
Brand:Seeed Studio

UP-CHT01-A22-0432-A11
Brand:AAEON UP

WAFER-TGL-U-i7-R10
Brand:IEI

114110148
Brand:Seeed Studio

IMBA-Q471-R10
Brand:IEI

1272688
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






