Manufacturer No:UP-CHT01-A22-0432-A11
Manufacturer:AAEON
Type:Single Board Computers
Description:Single Board Computers UP board with z8350 CPU4GB RAM+32GB eMMC active cooler
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | AAEON |
| Product Category: | Single Board Computers |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | - |
| Processor Brand: | Intel |
| Processor Type: | Atom x5-Z8350 |
| Core: | Atom x5-Z8350 |
| Frequency: | 1.92 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 4 GB |
| Installed RAM: | 4 GB |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 85.6 mm x 56.5 mm |
| Packaging: | Box |
| Battery Backup Switching: | Backup Battery |
| Brand: | AAEON UP |
| Interface Type: | DSI eDP Ethernet HDMI I2S MIPI-CSI UART USB 2.0 USB 3.1 |
| Memory Size: | 4 GB |
| Memory Type: | DDR3L RAM |
| Number of Cores: | 4 Core |
| On-Board Storage Size: | 32 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | Single Board Computers |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Computing |
| Unit Weight: | 5 oz |
HOT
LEC-iMX8MP-Q-N-2G-32G-BW-CT
Brand:ADLINK Technology

UPN-EDGE-ADLN97-A10-0432
Brand:AAEON UP
UPS-EHLPJ4-A10-0432
Brand:AAEON UP

UPX-EDGE-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

BNUC11TNHI50000
Brand:Intel

110991824
Brand:Seeed Studio
Mira220 Raspberry Pi EVK
Brand:ams OSRAM
102110402
Brand:Seeed Studio

UPX-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

B524MEA
Brand:Particle
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






