Manufacturer No:TPC-110W-N31YA
Manufacturer:Advantech
Type:Panel PCs
Description:Panel PCs 10.1" Touch Panel Computer with ARM Cortex-A53 Processor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Panel PCs |
| RoHS: | Details |
| Type: | Touch Panel Computer |
| Touchscreen Type: | Capacitive |
| Processor Brand: | NXP |
| Processor Type: | i.MX 8M Mini Quad |
| Display Type: | TFT LCD |
| Frequency: | 1.6 GHz |
| Installed RAM: | 2 GB |
| Cache Memory: | 1 MB |
| Operating Supply Voltage: | 24 VDC |
| Interface Type: | CAN RJ-45 RS-232/422/485 USB |
| Display Resolution - Pixels: | 1280 x 800 |
| Diagonal: | 10.1 in |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Dimensions: | 283.1 mm x 202.3 mm x 52 mm |
| Brand: | Advantech |
| Memory Size: | 2 GB |
| Memory Type: | DDR4 |
| On-Board Storage Size: | 16 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Power Consumption: | 21 W |
| Processor Series: | ARM Cortex A53 |
| Product Type: | Panel PCs |
| Series: | TPC-100W |
| Subcategory: | Computing |
HOT
SM-K26-XCL2GC-ED
Brand:Xilinx

UP-APL03P4F-A10-0432
Brand:AAEON UP

110110188
Brand:Seeed Studio

5585
Brand:Adafruit

BKCM11EBI38W
Brand:Intel

UPX-TGLI3-A10-0000-0001
Brand:AAEON UP

EVAL-CN0554-RPIZ
Brand:Analog Devices
UPS-EHLCN2-A10-0432
Brand:AAEON UP

UP-APL03C2F-A10-0216
Brand:AAEON UP

UP-CHT01-A20-0432-A11
Brand:AAEON UP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






