Manufacturer No:CC-MX-ET7D-ZN
Manufacturer:DIGI
Type:System-On-Modules - SOM
Description:System-On-Modules - SOM ConnectCore 8M Mini Quad Core 8GB eMMc 1GB LPDDR4
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | System-On-Modules - SOM |
| RoHS: | Details |
| Form Factor: | Digi SMTplus |
| Processor Brand: | NXP |
| Processor Type: | i.MX 8M Mini Quad |
| Frequency: | 1.6 GHz |
| Maximum RAM Capacity: | 2 GB |
| Installed RAM: | 1 GB |
| Interface Type: | Ethernet I2C PCIe SPI UART USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Dimensions: | 45 mm x 40 mm x 3.5 mm |
| Brand: | DIGI |
| Cache Memory: | 16 kB 32 kB |
| Memory Size: | 1 GB |
| Memory Type: | LPDDR4 |
| On-Board Storage Size: | 8 GB |
| On-Board Storage Type: | eMMC |
| Product Type: | System-On-Modules - SOM |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Computing |
HOT
1185423
Brand:Phoenix Contact
6069-410-002
Brand:Digilent
102110402
Brand:Seeed Studio

5584
Brand:Adafruit

UP-APL03P4F-A10-0864
Brand:AAEON UP

BNUC11TNKV50001
Brand:Intel

1272688
Brand:Phoenix Contact

110991666
Brand:Seeed Studio

110061402
Brand:Seeed Studio

MIO-5373U-U7A1
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






