Manufacturer No:LAN8831/Q2A
Manufacturer:Microchip
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs Gbit Ethernet Transceiver with GMII/MII
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | VQFN-64 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | 10BASE-T 100BASE-TX 1000BASE-T |
| Data Rate: | 1000 Mb/s |
| Interface Type: | GMII/MII/RGMII |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Duplex: | Half Duplex Full Duplex |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 260 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Voltage - Max: | 3.63 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
HOT
KSZ8775CLXCC
Brand:Microchip Technology

LAN9354I/ML
Brand:Microchip Technology

MAX4359EWG+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

KSZ8841-PMQLI-TR
Brand:Microchip Technology

LAN9255-I/ZMX019
Brand:Microchip Technology

KSZ9131MNXC
Brand:Microchip Technology

LAN9252V/ML
Brand:Microchip Technology
VSC8562XKS-14
Brand:Microchip Technology
EZX557AT2 S LKVX
Brand:Intel

TLK111PT
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






