Manufacturer No:KSZ8721CL
Manufacturer:Microchip
Type:Ethernet ICs
Description:Ethernet ICs 10/100 BASE-TX/FX Physical Layer Transceiver
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Microchip |
| Product Category: | Ethernet ICs |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | LQFP-48 |
| Product: | Ethernet Transceivers |
| Standard: | 10BASE-T 100BASE-FX 100BASE-TX |
| Number of Transceivers: | 1 Transceiver |
| Data Rate: | 10 Mb/s 100 Mb/s |
| Interface Type: | MII RMII |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Series: | KSZ8721 |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Microchip Technology |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Ethernet ICs |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Communication & Networking ICs |
| Supply Current - Max: | 151 mA |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V 3.3 V |
| Unit Weight: | 0.006409 oz |
HOT
NHI350AM4 S LJ3Z
Brand:Intel

DP83826ERHBT
Brand:Texas Instruments

KSZ8721B-TR
Brand:Microchip Technology

KSZ9896CTXC-TR
Brand:Microchip Technology
LAN9374-I/ZMX
Brand:Microchip Technology

88E1510-A0-NNB2I000
Brand:Marvell
LAN9373-I/ZMX
Brand:Microchip Technology

LAN9253-V/R4X
Brand:Microchip Technology

WGI210IT S LJXS
Brand:Intel

TLK105LRHBR
Brand:Texas Instruments
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






