Manufacturer No:875585857006
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Electrolytic Capacitors
Description:Aluminum Organic Polymer Capacitors WCAP-HSAH 63V 56uF 20% SMT V-Chip -55/+125C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Aluminum Organic Polymer Capacitors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Aluminum Hybrid Polymer Capacitors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package Type: | Can |
| Capacitance: | 56 uF |
| Voltage Rating DC: | 63 VDC |
| Tolerance: | 20 % |
| ESR: | 30 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Diameter: | 10 mm |
| Length: | 10.3 mm |
| Height: | 10.5 mm |
| Ripple Current: | 1.4 A |
| Life: | 4000 Hour |
| Series: | WCAP-HSAH |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Dissipation Factor DF: | 8 % |
| Lead Spacing: | 8.7 mm |
| Leakage Current: | 35.3 uA |
| Product Type: | Electrolytic Capacitors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Capacitors |
HOT
C2220Y103JDGACAUTO
Brand:KEMET

C797U103MYVDCA7317
Brand:KEMET

B25647A1887K003
Brand:EPCOS / TDK

EZP-V1A805MTT
Brand:Panasonic
GC355DD7LP474KX18K
Brand:Murata Electronics

B32716H8146K000
Brand:EPCOS / TDK

EZP-Q60126MTD
Brand:Panasonic

CKC21C153JDGACAUTO
Brand:KEMET

C0402C103K1RACAUTO
Brand:KEMET

MAL217058102E3
Brand:Vishay
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






