Manufacturer No:CKC33C563KDGACTU
Manufacturer:KEMET
Type:Ceramic Capacitors
Description:Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000V .056uF C0G 3640 10% KC-LINK
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS: | Details |
| Capacitance: | 0.056 uF |
| Voltage Rating DC: | 1 kVDC |
| Dielectric: | C0G (NP0) |
| Tolerance: | 10 % |
| Case Code - in: | 3640 (Reversed) |
| Case Code - mm: | 9210 (Reversed) |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Product: | General Type MLCCs |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Termination: | Standard |
| Series: | KC-LINK |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | KEMET |
| Capacitance - nF: | 56 nF |
| Capacitance - pF: | 56000 pF |
| Class: | Class 1 |
| Length: | 9.3 mm |
| Package / Case: | 3640 (9210 metric) |
| Product Type: | Ceramic Capacitors |
| other: | 250 |
| Subcategory: | Capacitors |
| Tradename: | KC-LINK |
| Type: | Commercial and Automotive Grade MLCCs |
| Width: | 10.2 mm |
| Part # Aliases: | CKC33C563KDGAC7800 |
| Unit Weight: | 0.000025 oz |
HOT
PEG228MKL3520QE4
Brand:KEMET

550Z224MTT
Brand:KYOCERA AVX

CKC18C622JDGACAUTO
Brand:KEMET

EZP-V70106MTU
Brand:Panasonic
KAF32LR71H475KL
Brand:KYOCERA AVX

PEG227KKP4220ME4
Brand:KEMET

EZP-V70126LTU
Brand:Panasonic

EZP-V70306MTC
Brand:Panasonic

875575957003
Brand:Wurth Elektronik

875585357006
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






